Nejnovější zprávy

25.září 2024

ŠKOLKOVÉ VINOBRANÍ

Bc. Olga Kolářová

Ve Velkých Pavlovicích patří měsíc září vinobraní, a to nejen co se týká sběru úrody ve vinicích, ale také tradiční akcí s bohatým kulturním programem, kterou Velkopavlovické vinobraní rozhodně je. Soubor Sadováček při MŠ Velké Pavlovice téměř pravidelně zahajuje svým vystoupením sobotní program. Nejinak to mělo být i letos. Nejen děti, ale i my dospěláci, jsme se na vystoupení moc těšili. To letošní navíc mělo pro ně být i trochu jinak slavnostní. Bylo totiž plánováno, že ti, kteří už jsou v první třídě, ve společném pásmu symbolicky předají štafetu svým mladším kamarádům. Nakonec se při prognóze velmi nepříznivého počasí, z důvodu obav o zdraví malých účinkujících, k lítosti všech zainteresovaných vystoupení Sadováčku odvolalo. Ale jak se říká: „… Všechno zlé může být i pro něco dobré …“ to se ukázalo i v tomto případě. Pocit lítosti se proměnil v motivaci a také odhodlání uskutečnit náhradní program. Tak nápad "Vinobraní ve školce " byl na světě. Rozjely se přípravy ve velkém stylu, ale velmi krátkém časovém limitu. V den D 19.9.2024 nechyběla bohatá výzdoba - výstava tradičních vinařských exponátů - putna, mestůfka, bečky, džbány a spoustu dalších vinařských nástrojů. Pro naši akci vzniklo i jednodenní „Vinařství Mateřinka“, které ve svých stáncích na terase školky nabízelo k občerstvení dětský vinný mok. Terasou se linula vůně napečených perníčků. Počasí akci tentokrát přálo. Sluníčko zvědavě vykukovalo z pod oblak a určitě se těšilo společně s dětmi, že se akce vydaří. Zátiší s vinnou révou, hrozny několika odrůd, stánky s občerstvením to vše dodávalo pocit opravdových vinařských slavností. Účast „novopečených prvňáčků“ se svými paní učitelkami akci podpořila jak vystoupením v programu, tak aktivním zapojením nabízených aktivit. Děti si vystoupení pásma Sadováčku, kde nechyběla dívčí kola a chlapecké tance - Vařejková a verbuňk - užily s radostí. Závěrečný slavnostní pochod vystupujících program uzavřel. Skvělá spolupráce Mateřské a Základní školy se opět potvrdila. Myšlenka předání pomyslné štafety starších dětí mladším se tak mohla uskutečnit.

Co napsat závěrem? Snad asi tato slova:

„Ten nultý ročník Školkového vinobraní se opravdu vydařil …“

24.srpna 2024

Projekt Pohyb do MŠ a ZŠ

Bc. Olga Kolářová  |   Projekty

Spolupráce s Lokomoce, z.s. Slovanské nám. 1468/12 612 00 Brno

V roce 2024 byla realizace projektu podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Účelem projektu je pohyb jako základ života a celkového zdraví.

3.června 2024

PSANÍ OD SRDCE - seniorům od dětí z MŠ Velké Pavlovice

Bc. Olga Kolářová

Psaní od srdce je celorepublikový projekt, který pořádá Diakonie ČCE společně s TV Nova. Smyslem projektu Psaní od srdce je přinášet radost seniorům a přispívat k odstraňování bariér mezi lidmi i generacemi.

Senioři často zažívají samotu a ubývající sociální kontakty, a přitom mají mnoho zkušeností a zážitků, často i aktivní zájem o své okolí. Zapojit se může každý, kdo má chuť udělat něco hezkého pro lidi ve svém okolí.

Protože se nám myšlenka projektu v Mateřské škole Velké Pavlovice moc líbí, rozhodli jsme se i my zapojit. Určitě si řeknete, jak se může školka zapojit, když děti ještě neumí psát? Rozhodli jsme se zapojit formou kreslených obrázků, které bezesporu udělají také velkou radost.

Předali jsme seniorům svou školkovou knihu Dobrodružství ježka Marhuláčka a některé děti spolu ze třídy Koťátek a Kuřátek nakreslily své obrázky. Domluvili jsme se s pečovatelskou službou v Kobylí, která se naší myšlenkou opravdu nadchla a velmi ráda od nás práce přijala.

3.června 2024

ČAROVNÉ BARVY ZEMĚ

Bc. Olga Kolářová

Naše mateřská škola se zapojila do výtvarné soutěže "Čarovné barvy země" vyhlášené Slovanským hradištěm Mikulčice. Obraz s názvem Krtkův svět se umístil mezi nominované na vítěze. Děti si nakonec odvezly krásné 4. místo.

20.května 2024

DEN PRO RODINU

DEN PRO RODINU

Den rodiny je svátek slavící se 15. května, a tak se rozhodla i mateřská škola ve Velkých Pavlovicích tento den oslavit. Oslavu jsme se připravili na úterý 14. května odpoledne. Protože víme, že tu nejlepší radost, štěstí a úsměv na tváři vykouzlí rodičům právě jejich děti, uspořádali jsme na terase mateřské školy vystoupení dětí. A proč na terase školy? Děti tak mají ve školce svůj komfort, zázemí a klid mezi jednotlivými vystoupeními.

Program byl pestrý. Začali jsme dětským muzikálem „Ať žijí duchové“, potom se představily nejmladší děti ze třídy Motýlků se svým „Výletem do ZOO“. Protože máme v naší školičce i kroužek Tančíme moderně a country, zatančily děti svůj program na country hudbu. Nezahálely ani děti ze třídy Sluníček, které vystoupily se svým programem včelích medvídků a mravenečků. U nás cvičíme každý den, tak jsme se rozhodli předvést také rytmické pohybové cvičení s hudbou, do kterého se nadšeně zapojily některé děti ze třídy Kuřátek a Berušek. I folklór je u nás velkou tradicí. Děti z kroužku Sadováček si připravily své krásné krojové vystoupení. Do celého pestrého programu se nám podařilo zapojit všechny děti z pěti tříd. A na závěr vystoupily tyto děti s kytičkou v ruce s písní „Pro mámy a táty“.

Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo, všechna vystoupení se dětem podařila a pomyslná kytice, poskládaná z jednotlivých vystoupení, byla opravdovou radostí pro všechny.

Naše vystoupení z toho dne naleznete: https://www.youtube.com/watch?v=dl5UjxThGXg&t=15s

nebo na RTVJ video pod názvem:

Mámo, táto, pospíchejte do školky ve Velkých Pavlovicích na Den pro rodinu

Celkem článků: 49